Italská Florencie – město módy. Ne náhodou se zde konal v úvodu roku módní veletrh Pitti Uomo. Tato celosvětově největší událost zaměřená na pánskou módu se konala již po 93. a opět udala trendy, které se promítnou v letošním roce. A my jsme byli u toho.

 

 

Bývá zvykem, že při formálních příležitostech je středem pozornosti spíše žena. Ale pro tentokrát jsem si tuto roli (výjimečně) s kolegou Michalem ze showroomu Manemo vyměnila a po jeho boku, nenápadně, na Pitti Uomo sledovala trendy pro nás – ženy. Tady jsou ty tři nejzásadnější.

 

① Široké kalhoty

Možná se budete divit, ale široké nohavice jsou zpět! A čím širší, tím lepší. Také se na sebe zlobíte, že jste všechny své zvonové kalhoty vyhodily? 🙂

 

 

② Pánský styl

Pánský styl v dámském šatníku – to není žádná velká novinka. Ale co teď letí, je pánský styl doplnit vyloženě ženskými prvky, jako jsou vysoké podpatky nebo krajkové ponožky.

V tomto roce stále také letí kombinace saka (ideálně dvouřadého), kalhot a tenisek.

 

 

③ Výrazné doplňky

Klobouky, brýle, dámské vázanky a motýlci. Chcete-li být trendy, nesmí tyto věci chybět ve vašem modelu. A když vše ještě doplníte něčím kožešinovým, budete TOP.

 

 

Když zhodnotím celou módní akci, Italky to prostě umí. Ví, jak skloubit nadčasový styl s aktuálními trendy, mají smysl pro detail. Cit pro módu mají snad jako šestý smysl.

Sama jsem si nové módní trendy také vyzkoušela a už se těším až nějaké střípky, budete-li chtít, využijeme společně při tvoření vašeho nového outfitu v Meris.

Vaše stylistka a módní poradkyně
Marie